Malý hrdina: sedmiletý chlapec zachránil svou rodinu před utonutím

Jsou chvíle, kdy děti dokáží opravdu překvapit. Obyvatelé Jacksonville, ale i celý svět žasnou nad statečností malého chlapce, který zachránil na konci května svou rodinu. Teprve sedmiletý Chase Poust z Floridy sebral veškeru svou sílu, aby pomohl mladší sestřičce a otci. Lidé jsou ohromeni nejen odvahou malého hrdiny, ale také vzdáleností, kterou byl malý chlapec schopný uplavat.

Tragédie se stala na konci května letošního roku v americkém městečku Jacksonville na Floridě. Otec Steven Poust se vydal se svými dětmi Chasem (7) a Abigail (4) na ryby. Činili tak již poněkolikáté, tentokrát jim ale do cesty přišla velká vlna. Malá Abigail neustála silnější proudy a z ukotveného člunu spadla.

Otec Steven neváhal ani minutu a za dcerou se vrhl do řeky. Přestože na sobě měla záchranářskou vestu, on i Chase dobře věděli, že na nic takového není Abigail připravená.

„Snažil jsem se držet oba pohromadě, ale pak už jsem byl naprosto vyčerpaný. Stále se mi vzdalovala,“ uvedl Poust po traumatickém zážitku. „Křikl jsem na ně, že je miluju, protože jsem si nebyl jistý, co se v následujících chvílích stane.“

Sedmiletý Chase se proto vydal na pevninu, aby přivolal pomoc. „Proud směřoval od loďky a od břehu, takže bylo strašně těžké plavat tím směrem,“ uvedl chlapec. Po hodinovém plavání doběhl k nejbližšímu domku na břehu St. John’s River a požádal o pomoc. Našli prázdnou loďku s osobními věcmi. Stevena s Abigail objevili záchranáři více než dva kilometry od pobřeží.

Tragický příběh měl tedy šťastný konec. Obyvatelé Jacksonvillu i záchranáři žasnou nad tím, jak mohla trojice přežít tak silné proudy, jež v řece panují. Největší pozornost si ale i tak vysloužil statečný Chase a jeho plavecký výkon.

Autor: Nikola Sedmáková


Statečnost prokázal také o rok mladší chlapec, který zachránil svou sestru před útokem psa.


Zdroj a foto: Aktuálně.cz, Novinky.cz

Příspěvek vytvořen 23

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy