Čeští hokejisté se již podruhé zapojili do projektu O Kapku lepší hokej

Nadační fond Kapka naděje společně s BPA sport marketing a.s. se rozhodli uspořádat druhý ročník projektu O Kapku lepší hokej, jenž se zaměřuje na pomoc dětem trpícím leukémií. Cílem tohoto projektu je kromě zvýšení povědomí o poruchách krvetvorby také finanční podpora dětí, které tímto onemocněním trpí. Po úspěšném loňském ročníku se opět zapojí hokejisté Tipsport extraligy, Chance ligy i národní hokejový tým. Pomoci však mohou i fanoušci, a to zasláním příspěvku na účet nadačního fondu, vydražením hokejového dresu, zasláním DMS nebo zakoupením oranžové stužky.

Hráči HC Olomouc ve speciálních dresech

Organizátoři projektu O Kapku lepší hokej nevybrali období února bezdůvodně. Světovým dnem v boji proti rakovině je 4. únor, a proto od tohoto data můžete, momentálně pouze na televizních obrazovkách, vidět hokejisty ve speciálně upravených dresech vyjadřujících podporu dětem, které s těžkou chorobou bojují. Tyto dresy se budou následně dražit a výtěžek z nich poputuje právě těmto dětem.

„Projekt O Kapku lepší hokej vstupuje do svého druhého ročníku, do ročníku, který je významně poznamenaný koronavirovou pandemií. Je skvělé, že v této ustarané době, kdy máme všichni spoustu starostí, nezapomínáme na druhé, kteří na naši pomoc čekají. Všem zapojeným subjektům, ale především divákům, děkuji za podporu,“ sdělil ředitel Nadačního fondu Kapka naděje Jan Fischer pro kapkanadeje.cz.

Symbolem projektu je oranžová stužka, jelikož oranžová barva představuje boj s poruchou krvetvorby. Tento symbol je zároveň součástí loga celého projektu, a proto jej můžete spatřit na speciálních dresech Českého národního hokejového týmu nebo klubů z Tipsport extraligy a Chance ligy.

„Aktuálně všichni čelíme pandemii koronaviru, která mimořádně ovlivňuje naše životy, a logicky se tak dostala do popředí našeho zájmu. Jenže s koronavirem nejenže nezmizela další závažná onemocnění, která nás mohou postihnout, bohužel naopak ještě více komplikuje preventivní vyšetření či léčbu kupříkladu onkologických pacientů. O to větší význam přikládám letošnímu ročníku projektu O Kapku lepší hokej…,“ říká Petr Nitsche z BPA sport marketing.

Vyjma hráčů mohou projekt finančně podpořit i fanoušci. Asi nejjednodušší cestou je zaslání dárcovské SMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE 30, 60, nebo 90 na číslo 87 777, přičemž nadační fond obdrží 29, 59, nebo 89 Kč. Taktéž můžou zaslat libovolnou částku na bankovní účet Kapky naděje, zakoupit na jejím e-shopu oranžovou stužku nebo získat dres z již výše zmiňované aukce.

Autor: Petra Čiklová


Těžce nemocné děti podporují také fanoušci MMA zápasů, které pro charitu organizuje strážník městské policie Jarmil Michal z Nymburska.


Zdroj: kapkanadeje.cz

Foto: kapkanadeje.cz, HC Olomouc- Alena Zapletalová

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy