Česká republika jako šťastná země? Je to vůbec možné? Rozhodně!

Snižující se nezaměstnanost a zvyšující se HDP, to všechno je již známá věc. Čím se ale Česko může pyšnit dále? Podle poslední studie OSN patří do top dvacet jedničky nejšťastnějších zemí na světě.

Na prvním místě se každoročně ocitá Finsko, druhé místo obsadilo Norsko a třetí Dánsko. Avšak, že v severských zemích mají blahobyt, o tom nikdo nepochybuje, překvapivé ovšem v tomto případě je, že i přes všechno víno a sluníčko obsadila místa dokonce až za námi Francie a Malta. Orientačně se naši sousedé nacházejí na 12. místě (Rakousko), 15. pořadí (Německo) a Slovensko s 39. umístěním má pravděpodobně stále co dohánět.

V porovnání s uplynulými lety jsme si přilepšili poměrně výrazně. V předešlém roce dosáhla Česká republika 23. místa, rok předtím dokonce 27. Pokrok je zřejmý, a to i přesto, že agentura, jež vypracovávala studii, brala v potaz i to, jak se v jednotlivých zemích daří migrantům.

Jakým způsobem se přesně taková míra štěstí počítá? Agentura kromě spokojenosti uprchlíků započítává také délku života, sociální podporu, HDP, míru korupce, bezpečnost či svobodu rozhodování.

Ač se občas kroky, kterými se naše malá zemička ubírá, mohou zdát zcestné, věřme z celého srdce, že některým kompetenčním osobám na prosperitě, blahobytu a štěstí občanů ČR stále ještě záleží.

Autor: Alice Dušková

Zdroj: idnes.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy