Bezobalová čepovaná drogerie již brzy na Slovensku

Už dlouhodobě se řeší, že plast je past a čím dál více podniků a firem se snaží plasty používat co nejméně. Drogerie DM přichází s inovačním nápadem, který by mohl přispět ke snížení plastového znečištění velkým dílem. V Rakousku si již v několika pobočkách DM můžete načepovat čistící prostředky do vlastních láhví. Od příštího roku se tento systém rozšíří i na Slovensko.

Čerpací stanice v Rakousku,
zdroj: pr.dm-drogeriemarkt.at

Už dávno není recyklace a snaha o snížení ekologické stopy jen výsada „sluníčkářů“. Čím dál tím více lidí používá plátěné tašky, bambusová brčka nebo láhve na vodu, místo PET lahví. Jednorázové plasty jsou problémem, a pochopily to i velké (nejen) potravinové řetězce. Drogerie DM teď ale přišla s novinkou, která by měla zákazníkovi ušetřit až 60 % plastového odpadu.

Dvanáct poboček v Rakousku testuje prodej čepované značky Planet Pure. Nákup čepované kosmetiky probíhá asi takto –  zákazník přijde do obchodu, kde si zakoupí speciální nádobu, do které potom může opakovaně čepovat čistící prostředky nebo mýdlo. Nejedná se o nic složitého a kromě šetření planety se šetří i výdaje.

„Uvědomělé nakupování a šetrné zacházení se zdroji jsou důležité pilíře pro nás ale i pro mnoho našich zákazníků. Těší nás, že jsme spustili zkušební provoz čerpacích stanic a děláme tak další krok směrem k trvalé udržitelnosti,“ řekla Petra Gruber, která je zodpovědná za oddělení marketingu a nákupu pro rakouskou pobočku DM.

V dalším roce si toto odzkouší i Slovensko, počínaje prodejnou v Bratislavě. Rozhodně se jedná o skvělý nápad a já se nemůžu dočkat, až se objeví i u nás v ČR.

Autor: Helena Večerková

Zdroj:

https://pr.dm-drogeriemarkt.at/news-dm-testet-abfuellstationen-fuer-reinigungsmittel?id=72983&menueid=5306
https://www.startitup.sk/drogerie-dm-vymysleli-novu-eko-strategiu-spustia-bezobalovu-sekciu-s-capovanou-drogeriou/?

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy