Babičky pletařky pomáhají lidem bez domova

Co může být lepší, než krásně hřejivé a měkké ponožky? Už dávno to nejsou přehlížené a neoblíbené vánoční dárky. Společnost Elpida, pro kterou přes 200 důchodkyň takovéto ponožky plete, se spojila s Armádou spásy a vznikl unikátní projekt, v němž babičky pletou ponožky pro lidi bez domova.

Zdroj: hatefree

Společnost Elpida sbírá nepotřebnou a starou vlnu, posílá ji pletařkám, ty z ní vytvoří ponožky, obdrží honorář a ponožky si potom můžete zakoupit na jejich eshopu. Jelikož má každá babička svůj osobitý styl, tak je každý pár ponožek opravdu unikátní a stoprocentně originální. Tato aktivita navíc pomáhá i samotným důchodkyním, které práce naplňuje. Na každé ponožce je navíc etiketa se jménem pletařky – to se dá posléze na stránkách dohledat a vy si můžete přečíst její příběh.

Například Alena Grutmannová říká, že je legrace, když je požadovaná velikost ponožek 46. Babička Marta Barcuchová zase párkrát upletla dvě levé nebo pravé ponožky. No a paní Karla Chrastinová dokonce použila pár ponožek, aby do nich na Mikuláše zabalila sladkosti pro své dva malé sousedy.

Spojením Armády spásy a společnosti Elpida teď navíc vznikl hřejivý projekt, díky němuž si na jejich e-shopu můžete ponožky koupit ne sobě, ale lidem bez domova. První předání takto darovaných ponožek proběhlo 7. prosince v rámci ponožkového workshopu Ponožky bez domova, kde kdokoliv mohl ponožky koupit, nebo i sám uplést, a zpříjemnit tak mrazivé chvíle lidem na ulici.

Kromě ponožek můžete například také darovat staré zimní oblečení, koupit Nocleženku nebo nabídnout pomoc skrz samotnou Armádu spásy.

Autor: Helena Večerková

Zdroj: hatefree.cz, elpida.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy