Život v rušném (velko)městě není nic pro vás? Máme řešení!

Co je vlastně lepší? Život ve městě, nebo na vesnici? Otázka, kterou si za život položí asi většina z nás. Neříkám, že ani jedna z variant nenese svá pro a proti, ale někdy je opravdu těžké se rozhodnout. Zvlášť pak v momentě, kdy se nacházíme na životní křižovatce a nevíme – postavíme domek na vesnici, budeme žít klidný “venkovský“ život, anebo se zabydlíme v centru dění města a budeme mít všechno po ruce? Každý z nás sice preferuje něco jiného, ale právě to je na tom to krásné.

Možná zrovna vy jste se již před nějakým časem rozhodli a dnes svého rozhodnutí litujete. Máte postavený dům na periferii velkoměsta a život vám absolutně nevyhovuje (nechutná), chybí vám potřebná dávka klidu. Co s tím ale dělat? Na křižovatce jste byli už pár let zpátky a nemáte finance na to, abyste si postavili se svou rodinou nový dům v poklidné vesničce, přičemž byste dům v centru prodali. Představa dalších deseti let v místě, které má představovat váš domov, a přitom se vám vážně nelíbí, to opravdu není žádná hitparáda. Nějaké řešení? Nejsem sice architekt nebo finanční poradce, ale jedno bych přece jen měl – začínající projekt Slow Cabin.

czechcrunch.cz

Luxusní (zdravé) chatky v přírodě, i tak bychom mohli tuto skvělou věc definovat. Koncept, který vznikl v Belgii a slaví velký úspěch, se v nejbližší době rozšíří po celé Evropě. A budeme ho mít dokonce i u nás. Představte si následující situaci – náročný pracovní týden za mnou, šéf byl navíc pěkně nepříjemný a já už mám opravdu plné zuby mého stereotypního domu. Pomyšlení, že bych celý víkend trávil doma, je hrozivé. Kamarádka zrovna nemá čas a já vážně nevím, co dělat. Vezmu mobil, objednám si chatku, zaplatím, dostanu obratem přesné GPS souřadnice (vtip je ten, že se dozvím přesné místo až po zaplacení rezervace), zabalím si pár švestek a šup, už jedu. Ano, takhle lehké to je – nebo bude. Prostě si pronajmete chatku na víkend někde na tajném místě (= jistota, že vás nikdo nenajde – třeba s milenkou), v lese, na poli, v přírodě daleko od moderní civilizace a virtuálního světa. Chatičky jsou celé dřevěné a už na první pohled poznáte, že byly vyrobené s láskou.

Samozřejmě funguje i elektřina, a to díky autonomním generátorům. Hned po příjezdu máte nabitou baterii, a navíc plnou nádrž filtrované dešťové vody, ano, slyšíte správně – voda z deště! No není to super? Nebojte se, pít to nebudete, ale sprchovat se pod čerstvou vodou z nebe, proč ne! A kdyby vám náhodou byl zima, můžete si zatopit v romantickém krbu, který společně s dekoracemi dodává místu tu správnou atmosféru. Fakt, že se jedná o zdravé chatky (tedy jak jsem je nazval já), dokazuje i skutečnost, že po celý svůj pobyt můžete sledovat spotřebu a dopad na životní prostředí pomocí malého displeje umístěného uvnitř.

aktualne.cz

Zakladatelé tohoto projektu lákají případné zájemce na to, že chatky umožňují klientům nerušeně relaxovat a ocenit pomalý rytmus matičky přírody. A jako bonus si hosté mohou přiobjednat košík zdravých potravin k snídani či večeři. I přesto, že na našich stránkách píšeme pokaždé pozitivně, jedno negativum by se přece jen našlo – cena. Pokud jste spořiví, dáte za noc skoro pět tisíc, pokud si naopak budete chtít dopřát pohodu se vším všudy, můžete se dostat k částce ve výši osmi tisíc korun za jedno přespání.

České republice chatky v budoucnu budou, datum sice neznáme, ale už nyní můžete psát tipy, kam by mohli stylové chatky po České republice umístit. Třeba právě pro vás bude tento koncept příjemný a najdete po náročném týdnu v některé ze zdravých chatek svůj klid, který si jistě zasloužíte!

Autor: Jiří Kuchař

zdroje: aktualne.cz, czechcrunch.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy