Triatlonista se vzdal prvního místa, aby pomohl bratrovi do cíle

Alistair Brownlee pomohl svému bratrovi Jonnymu, který byl ke konci závodu k smrti vyčerpaný, do cíle, čímž se vzdal prvního místa. Společně s bratrem pak skončili na druhém a třetím místě, čímž se postarali o vskutku dramatický, ale velice dojemný závěr Triathlon Series v mexickém Conzumelu.

Jonny nastupoval do finálového závodu sezóny z průběžného druhého místa za Španělem Mariem Molou. Jeho bratr Alistair, olympijský vítěz, totiž vynechal některé z dřívějších závodů.

zdroj: express.co.uk

Alistair se vzdal zlaté medaile pro svého bratra, který cílovou rovinku nezvládal

Mladší z bratří potřeboval vyhrát závod s Molou nefinišujícím v první trojce, což vypadalo dlouho velmi pravděpodobně. Oba Brownleeové totiž velice dobře zvládli kola i plavání. Jonny dlouho bezproblémově vedl, ale na cílové rovince běžeckého závodu už vysoká teplota a únava udělaly své a závodník se začal potácet. Na druhém místě běžel jeho bratr, který by si tak pohodlně došel pro vítězství, jeho rozhodnutí zastavit a pomoci bratrovi do cíle ale využil jihoafrický závodník Henri Schoeman, který tak finišoval první. Na konci se objevily protesty proti Alistairově počínání, ale žádné z pravidel triatlonu nezakazuje fyzickou pomoc jinému závodníkovi. Mola nakonec doběhl pátý a tak těsně, s náskokem pouhých pěti bodů sérii vyhrál.
Sám Alistair si podobnou situaci už prožil, a to konkrétně v Hyde Parku roku 2010. BBC tehdy řekl: “Kdyby se to stalo komukoliv, pomohl bych mu do cíle, protože je to zkrátka hrozná pozice. Navíc, kdyby se to stalo někde uprostřed závodu, ne tak blízko cíli a lidem, mohlo by to být zdravotně opravdu nebezpečné. Byla to přirozená reakce, protože to byl můj bratr, ale jak říkám, pomohl bych každému. Myslím – tohle je situace tak blízká smrti, jak jen ve sportu může být.“
Jonny poté napsal na svůj Twitter: “Není to úplně tak, jak jsem chtěl zakončit svou sezónu, ale dal jsem do toho všechno. Díky, @AliBrownleetri, tvoje loajalita je úžasná.“

Autor: Jan Rillich

Přeloženo ze serveru www.theguardian.com

Příspěvek vytvořen 24

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy