Tradice pokračuje. Vánoční sbírka Přírodovědecké fakulty pomáhá Klokánku

Vánoční sbírka, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého, pomáhá ohroženým dětem prožít opravdové Vánoce. Pro mnohé z nich je to poprvé, co si budou moci rozbalit své vánoční dárky. Celý výtěžek poputuje na pomoc nadačnímu Fondu ohrožených dětí – Klokánku. Sbírka probíhá od 22. listopadu do 13. prosince, přispět může každý na transparentní účet 2501674563/2010.

Již více než deset let pomáhá Přírodovědecká fakulta v Olomouci místnímu Klokánku. Podpora fondu je možná díky každoroční účasti studentů a zaměstnanců. Letošním hlavním organizátorem sbírky je děkan fakulty Martin Kubala. Tyto peníze však nepomáhají pouze o Vánocích, Klokánku jsou k dispozici během celého roku. „Výtěžek z naší vánoční sbírky také pomůže zajistit dětem v běžném životě jejich volnočasové aktivity, školní a sportovní potřeby, oblečení, obuv a mnoho dalšího. Proto má Vánoční sbírka Přírody velký smysl a opakovaně pomáhá naplnit sny a potřeby dětí v ohrožení. Velké poděkování patří všem zaměstnancům a studentům, kteří se do sbírky zapojili nebo zapojí,“ uvedla Martina Oulehlová pro univerzitní web.

Klokánek je nezisková organizace, která se zaměřuje na pomoc ohrožených dětí. Svým přístupem se ale odlišuje od klasických dětských domovů. Snaží se dětem zajistit co nejpřirozenější prostředí pro jejich výchovu. V této organizaci působí takzvané tety a v každém bytu se střídají pouze dvě. Proto je situace mnohem více osobní a děti zažívají konečně pocit jistoty. I přes těžké časy, které Klokánku mnohokrát nastaly, je tu s námi už třicet let a za tu dobu pomohl více než 60 000 zájemců. Agentura také hledá náhradní pěstounské rodiny, pokud už návrat k biologickým rodičům není možný. V těchto případech Klokánek pomohl umístit přibližně 800 dětí. Nic z toho by nebylo možné bez podpory veřejnosti, za kterou je organizace opravdu vděčná. Pokud můžete, pojďte s námi o letošních Vánocích pomoci ohroženým dětem i vy.

Autor: Lucie Brožová


V České republice existuje mnoho skupin, které se starají o děti v nouzi. Nezapomíná se ani na ty úplně nejmenší, předčasně narozené. Za jejich životy bojuje sdružení Nedoklubko, o kterém jsme nedávno psali a můžete si o něm přečíst více.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Zdroje: zurnal.upol.cz, fod.cz, klokanekolomouc.cz

Foto: zurnal.upol.cz

Příspěvek vytvořen 36

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy