Tim Dunk tvoří portrétní fotografie přes videohovor

Nejedná se o lehkou dobu a pandemie nového typu koronaviru přitížila mnoha pracujícím a živnostníkům. Fotograf Tim Dunk využil situace a vytvořil nový způsob, jak dál provozovat své řemeslo, a to pomocí fotek z videohovorů. Z každého výdělku věnuje část peněz na potravinovou banku. Inspiroval spoustu svých kolegů a nyní můžeme vídat FaceTime fotky po celém internetu.

Portrétní fotografie Tima Dunka

Jednou z mnoha profesí, která byla zasažena opatřeními kvůli koronaviru, je fotograf. Britský fotograf Tim Dunk je především svatebním a festivalovým fotografem, proto mu karanténní opatření udělala pořádnou čáru přes rozpočet. Dunk ale přišel s inovativním řešením a rozhodl se fotografovat portréty přes FaceTime. Je pravda, že kvalita fotek se nedá srovnat s tou z profesionálního fotoaparátu, ale jako náhražka je to dobrý kompromis jak pro fotografa, tak pro klienta. Dunk navíc z každého výdělku věnuje část peněz na potravinovou banku The Trussel Trust.

„Začneme tím, že najdeme dobré světlo nebo vytvoříme dobré světlo se žaluziemi nebo závěsy. Pak se jen snažíme být kreativní a bavit se – je to vítaná změna pro mě i pro klienty za současné situace,“ popisuje Dunk.

„Mít šanci kreativně spolupracovat s Timem a pobavit se veselou činností, která je v tomto bláznivém izolovaném čase skutečnou radostí. Bonusem je, že výsledkem jsou skvělé a originální fotografie,“ píše o focení na dálku s Dunkenem jeho klientka Wallis Giunta.

Tohoto nápadu se chytil nejeden fotograf a Instagram je opět zaplněný portréty od profesionálů. Velkou výhodou focení na dálku je, že těchto služeb může využít prakticky kdokoliv a kdekoliv na světě. Fotograf si prohlédne prostředí, ve kterém vás bude fotit, a pomocí osvětlení a prostoru vám řekne, kam se máte postavit. U těchto fotek nejde o dokonalou technickou kvalitu, ale o jedinečný příběh a atmosféru, která se na fotografii promítne.

„Bylo skvělé mít nějakou změnu a důvod, proč si na sebe obléct něco hezkého a namalovat se. Zahřálo mě u srdce, že i když jsme všichni odloučení, mohla jsem se spojit s někým přes půl světa a vytvořit umění,“ píše svou zkušenost s focením přes videohovor Jill Mills ze Spojených států amerických.

Timem Dunkenem se inspirovali stovky fotografů, například italský fotograf Alessio Albi nebo česká Monika Simonová, která nyní klienty také fotí přes videohovory. Nejen že je to zajímavé a originální pojetí fotografie, ale také tím podpoříte člověka, který je momentálně bez práce.

Autor: Karolína Krhutová


Jak si s koronavirou pandemií poradili mnoz umělci v České republice, se dočtete v našem starším článku.


Zdroj: timdunk.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy