Praha obsadila první místo v žebříčku zelených měst

Hlavní město se dostalo na první příčku v žebříčku nejvíce zelených měst. Vyplývá to z Green Cities Indexu pro rok 2018. Společnost TravelBird posuzovala padesát velkých měst na základě toho, jak velkou část tvoří zeleň a tento údaj zároveň přepočítala na metry čtvereční připadající na jednoho obyvatele metropole.

Podle žebříčku má Praha největší poměr zelené plochy – téměř 57 %. Na druhém místě je Madrid se 45 % a třetí skončila Vídeň (43 %). Žebříček uzavírá chilské Santiago (6,6 %) a poslední je Tokio (necelých 6 %).

Praha se umístila v žebříčku velmi dobře. foto: pixabay.com

Tabulka navíc nabízí podrobný přehled, jak velkou část tvoří lesy, přírodní rezervace, parky, zahrady, golfová hřiště, ovocné sady, vinice nebo zemědělská půda.

Při přepočtu metrů čtverečních zeleně připadajících na jednoho obyvatele daného města skončila česká metropole šestá. Podle hodnocení vychází na jednoho Pražana více než 220 metrů čtverečních zelené plochy. Lépe jsou na tom Sydney, Göteborg, Bratislava i Auckland, první místo pak obsadil s více než 410 metry čtverečními Reykjavík. Naopak na posledních příčkách skončily Atény, Istanbul a Tokio.

Autor: Lýdie Hájovská

zdroj: rozhlas.cz

Příspěvek vytvořen 76

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy