Ponožky od babičky, které pomáhají

Čas nakupování vánočních dárků se pomalu blíží. Každý přemýšlí, co komu koupit, aby udělal radost, aby vykouzlil úsměv na tváři pod vánočním stromkem. Vybírá ten nejoriginálnější dárek a dá se i říci, že se s ostatními jen předhání, že ten jeho dárek bude nejlepší. Tohle mohou splnit ale i ponožky. Dnes však patří ponožky mezi ne zrovna ty dárky, které si každý přeje. Je to ale pravda? Jsou ponožky dárkem ne zrovna chtěným, které nemusí udělat radost? Kdepak. Ponožky od babičky jsou přesným opakem a my vám teď popíšeme proč.

Každý z nás někdy dostal pod stromeček ponožky, ať už v dětství nebo v dospělosti. Vždy se tam našly. Ponožky se pojí s tím, že se jedná o dárek, který ne zrovna nejvíce potěší. Je ale pravda, že jsou ponožky vždy nevděčným dárkem? Pro Ponožky od babičky toto tvrzení rozhodně neplatí.

Výsledek obrázku pro ponožky od babičky
zdroj fotografie: www.elpida.cz

V dnešní době se ruční práce, jako třeba pletení, pomalu vytrácí. Mladí se to čím dál tím méně učí. Už se o to nezajímají, nepotřebují to. Taky nač to potřebovat, když si vše můžeme pořídit v obchodech. Tuto činnost naštěstí umí dost babiček, které v pletení nalézají odpočinek. „K ručním pracím mě přivedla moje babička v dětství, dovednosti šití, pletení, háčkování, vyšívání jsem využívala celý život. Pletení je pro mě činnost, při které relaxuji a zapomínám na problémy,“ říká Dagmar Illéšová, jedna z pletařek Ponožky od babičky.

Co to ale jsou ty Ponožky od babičky? Jedná se o projekt založený Centrem Elpida. Samotné centrum tvrdí, že tuto značku založili, aby se „zbavili chmur a starých svetrů“, ale hlavně aby podpořili samotné pletařky. V současnosti jsou pletařky už po celé republice. Nejenom, že jsou ponožky ruční prací, ale přidanou hodnotou je i ekologický aspekt – při výrobě se totiž využívá darovaná vlna.

Související obrázek
zdroj fotografie: www.elpida.cz

Koupí ponožek, kde každý pár je originál a nese s sebou osobitý styl, to ale nekončí. Na každém páru najdete jméno pletařky, která do nich vložila kousek lásky. Díky tomu, že víte, která babička vám je upletla, si můžete její příběh najít na webu centra. Když si koupíte tyto ponožky, přispějete na aktivity v Centru pro seniory. Toto ale není jediná cesta, jak můžete pomoci. Můžete pomoci totiž i tím, že babičkám darujete právě vlnu.

Tak co, pořídíte letos pod stromeček dárek, který bude jako od babičky?

Autor: Kateřina Baťková

zdroj: https://elpida.cz/ponozky-od-babicky
Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy