Opravdovost občana Kubery

Ve věku 72 let zemřel český politik a od listopadu 2018 předseda Senátu Parlamentu České republiky – Jaroslav Kubera. Jeho politická kariéra byla obdivuhodná, mezi lety 1994 až 2018 stál v čele města Teplice a od roku 2000 opakovaně vyhrával senátorské volby v obvodu Teplice. Připomeňme si, proč byl tak respektovaný a co české politice dal.

Máloco charakterizuje Jaroslava Kubera víc než jeho vlastní slova: „Mám obrovskou výhodu, nejsem diplomat. Říkám věci na rovinu.“ Jaroslav Kubera opravdu nebyl diplomat, měl neortodoxní názory, často jste nevěděli, jestli žertuje nebo svá slova myslí vážně. Mohli jste nad jeho slovy často kroutit hlavou, museli jste ovšem uznat, že je říká s přesvědčením a zápalem na české scéně nevídaným. Byl schopný mluvit tak, že by vám prodal Favorita a vy měli radost, že jste získali Ferrari.

Ti, co jej měli rádi (a mnoho z nich v něm taky vidělo budoucího prezidenta), oceňovali jeho pravicové názory, říkali o něm, že je konzervativec a „pravičák“ jakých se v ČR nedostává. Jeho svět opravdu nebyl o žádných inovacích a pokroku. Měl rád svůj starý svět. Svět, kterému rozuměl a který rozuměl jemu. Nemuselo se to líbit všem, sám přiznávám, že lpění na něčem, co už není, mi bylo naprosto cizí, ale u Jaroslava Kubery jste věděli, že nic nehraje a nejde s módní vlnou ničeho a nikoho. Proto byl tak populární, a proto se stal jedním z nejvýraznějších politiků u nás.

V době marketingových klaunů všeho druhu tu byl člověk, který vyhrával volby bez facebooků, instagramů a twitterů. Stačila mu slova, charisma a přesvědčení. To vše s ním do velké míry odchází. Jeho život byl opravdový a nehraný, to nemůže říct každý. Věřím, že si TAM tímhle přístupem zasloužil vlastní kuřárnu.

Autor: Václav Ágh

Foto: lidovky.cz

Příspěvek vytvořen 39

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy