Světové tenisové hvězdy podporují boj proti požárům v Austrálii. Přidaly se i české hráčky

Austrálie nyní zažívá jedno ze svých nejtěžších období za poslední roky. Na mnoha místech zuří požáry a tento nekontrolovatelný živel již spálil plochu o rozloze celé naší republiky. Právě v této těžké chvíli se zvedla po celém světě obrovská vlna solidarity. Lidé z různých koutů planety ukazují, že jim osud Australanů není lhostejný. Finanční podporu v minulém týdnu ohlásily i české tenistky Karolína Plíšková a Petra Kvitová.

Tenis je s Austrálií neodmyslitelně spojen. Místní Australian Open konané v lednu tradičně zahajuje novou sezonu. Daleká jižní země obohatila světový tenis o mnoho skvělých hráčů v čele s Rodem Laverem a současná tenisová jednička Ashleigh Bartyová je taktéž z Austrálie.

Jako první k boji proti požárům ve své zemi vyzval tenista Nick Kyrgios. Ten inicioval i benefiční exhibici, která by svým výtěžkem pomohla zemi s ohněm bojovat. Jeho žádost byla vyslyšena a charitativní akce se uskutečnila 15. ledna v Melbourne. Akce se zúčastnily hvězdy jako je Serena Williamsová, Caroline Wozniacká, Roger Federer nebo Rafael Nadal.

K finanční podpoře se přidaly i české tenisové hvězdy. Světová dvojka Karolína Plíšková slíbila za každé eso, tedy bod přímo z podání, které zahraje na místních turnajích 200 australských dolarů. Petra Kvitová daruje za stejný výkon o padesát dolarů méně. „Austrálii mám v srdci. Velmi ráda bych pomohla těm, které postihly ničivé požáry,“ vyjádřila se na svém twitterovém účtu osmá hráčka světového žebříčku.

Ovšem ne každý obohacuje bílý sport povedenými servisy. To si uvědomuje i švýcarská tenistka Belinda Bencicová, která na tuto skutečnost vtipně zareagovala. „Nejsem tak dobrá v esech, mnohem lépe mi jdou dvojchyby,“ žertovala na svém twitterovém účtu. Částkou 200 dolarů přispěje za každou dvojchybu, kterou na kurtu udělá. Protože tato Švýcarka má očividně humoru na rozdávání, vyzvala k podobnému počinu i svého německého kolegu Alexandera Zverena, který do sezóny vstoupil nečekaně špatně. Ten na její výzvu zatím neodpověděl, ale ke stejnému kroku jako dvaadvacetiletá Švýcarka se odhodlala Češka Markéta Vondroušová.

Originální způsob, jak vybrat peníze našla ruská tenisová hvězda Maria Šarapovová. Ta po svém odjezdu z Melbourne nechala na recepci hotelu pět párů bot, které podepsala, a jejich cenu vyčíslila na 300 australských dolarů.

Sama Mezinárodní tenisová asociace, která zaštiťuje všechny grandslamové turnaje, daruje 400 tisíc dolarů, což je zhruba devět milionů korun. Budoucnost Austrálie leží na srdci nejen hráčům bílého sportu. Boj s požáry podporují celebrity napříč odvětvími. Sumu půl milionu dolarů darovala třeba herečka Nicole Kidman. Stejný finanční obnos daruje i mistr světa F1 Lewis Hamilton. Česká vláda přispěje částkou dva miliony korun. Austrálie uvítá jakékoli finanční prostředky i nadále. Požáry totiž, podle některých vyhlídek, mohou trvat ještě několik měsíců.

Autor: Lukáš Kuřík

Foto: novasport.cz

Příspěvek vytvořen 56

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy