Před lety málem zemřel a ochrnul. Přesto si splnil sen a stal se otcem

Anna Skopalová

Brit Tom Nabarro zůstal před deseti lety po těžké nehodě na snowboardu v Bulharsku ochrnutý. Před dvěma měsíci se ve svých třiatřiceti letech stal otcem. Splnil se mu tak sen, o kterém už jako kvadruplegik ani nesnil.

To, že nebudu moct mít děti, byla jedna z věcí, která mě po nehodě děsila asi nejvíce. Takže skutečnost, že mám nyní konečně vlastní dítě, je absolutně neuvěřitelná,“ popisuje své pocity Nabarro. Jeho prvorozený syn dostal jméno Ori. Překlad tohoto jména z hebrejštiny naprosto vystihuje vztah rodičů, kterým se jeho narozením splnil sen. Znamená totiž „mé světlo“.

David Nabarro s rodinou     Zdroj: Twitter

Hrozně rád bych syna držel a pochoval ho v rukou, ale místo toho se prostě musíme zaměřit na věci, které můžu dělat,” objasňuje Tom. A tak si svého prvorozeného syna užívá, aniž by ho mohl pohladit nebo obejmout. Se svou ženou Ellen našel ale jiný způsob. Ta mu Oriho pokládá na hruď a společně se kochají tím, jak ho uklidňuje pohyb zvedajícího se hrudníku při dýchání.

Tom v roce 2007 po nehodě málem zemřel, po třech zástavách srdce a třítýdenním bezvědomí strávil více než rok v nemocnici Stoke Mandeville v Aylesbury. Po celou dobu mu jeho přítelkyně byla největší oporou oporou, a proto ji na podzim roku 2010 požádal o ruku.

Zdroj: Novinky.cz