Nejdříve se jí kvůli vzhledu smáli, teď je úspěšnou modelkou

Lýdie Hájovská
Rain Dove je modelkou. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže ona díky svému androgynnímu vzhledu může předvádět nejen dámskou, ale i pánskou módu.

Rain je dítětem z farmy. Jako školačka měla tedy svaly, byla vysoká a když chytla vši, matka jí oholila vlasy. Byla jiná a to bylo něco pro její spolužáky, kteří ji šikanovali. „Ve třetím ročníku jsem chytla vši a mamka mi oholila vlasy. V podstatě jsem pak neměla žádné vlasy, žádná prsa a velké svaly. A byla jsem tak vysoká! K tomu jsem měla celkem maskulinní obličej, a tak mě mamka navlíkla do šatů,“ řekla pro Buzzfeed. Smáli se jí, že je transka i když pořádně ještě nevěděla, co toto označení znamená. Jaké bylo překvapení, když ji atributy neurčitosti, za které se jí posmívali, staly cennými pro modeling.
Rain Dove plní anrogynními fotkami svůj Instagram. Foto: instagram.com/raindovemodel
Její první casting byl dost kuriózní. Řekli jí totiž nejdřív, aby přišla druhý den. Jenže když se druhý den objevila ve dveřích, zjistila, že je to konkurz na mužské modely. To ji ale neodradilo a rozhodla se konečně využít svého vzhledu ke prospěchu. A uspěla.
Jak sama modelka říká, lidé si ji často s muži pletou a také se k ní jako k muži chovají. Nevadí jí to ale a často si z toho dělá legraci. Sama říká, že androgynní vzhled může mít i své výhody. „Když jsem byla hasičkou, mysleli si, že jsem muž. A já jsem do toho s tím šla, protože jsem tu práci fakt potřebovala. Tehdy jsem byla uprostřed pustiny v Coloradu,“ popisuje. Sama si jako androgynní typ nikdy nepřipadala. Prostě si myslela, že je ošklivou dívkou. Dnes ale plní obálky módních časopisů.
Svůj vzhled využívá také v roli aktivistky, když se snaží bořit stereotypy o vzhledu mužů a žen. Posouvá hranice krásy – jak v reálném životě, tak v módě. Svůj instagram pravidelně zaplňuje fotkami sebe samé na stejném místě, ovšem v jiných šatech, a tudíž i v opačných rolích.
Androgynie je vlastnost, která poukazuje na značné množství projevů chování a prožívání, vlastností a rysů osobnosti mužských i ženských.

zdroj: hatefree.cz