Naděje české hudební scény? Máme je!

Lýdie Hájovská

Co Čech, to muzikant? Možná kdysi platilo tohle rčení víc než dnes, ale v posledních letech opět dostává svého významu. Na české hudební scéně se totiž objevují mladé nadějné kapely i jednotliví zajímaví interpreti, se kterými vás nyní chceme seznámit…

Trocha klidu

kresba: Dorota Nekolová

Šumperská kapela Trocha klidu si zakládá především na svých textech. Právě její texty, založené na hře se slovy, vás rozhodně v klidu nenechají. Čtyři vysokoškolští studenti jsou sice kvůli studiu rozesetí po celé republice, pomalu však dobývají pódia jako předskokani na vyprodaných koncertech (předskakovali třeba v Lucerně Marku Ztracenému či na celé koncertní šňůře písničkáře Pokáče), na letních festivalech (Hrady, Fingers Up,…) i vlastních koncertech.

I Love You Honey Bunny

Čtyři kluci v černých úzkých kalhotách, nápadně připomínající všechny ostatní mladé začínající kapely? Po první písni vás přesvědčí o vlastní jedinečnosti. Vystupují na festivalech (Rock for People,…) a dělali předskokany třeba zpěvačce Lenny v rámci jejího ostravského koncertu. Indie-rocková kapela zpívající anglicky má šanci zaujmout i vás. Zaposlouchejte se níže do skladby Lazer Queen a nechte se unést!

Zofie Dares

Žofie Dařbujánová aka Zofie Dares sice není tak úplně nováčkem české hudební scény, ale díky vydání prvního vlastního EP na konci loňského roku jsme se rozhodli ji do našeho výběru zařadit. Frontmanka úspěšné kapely Mydy Rabycad si tímto počinem splnila svůj dlouhodobý sen a my můžeme s čistým svědomím konstatovat, že jsme rádi za její odvahu do vlastního snu jít. EP s názvem High on Being je vydařené natolik, že doufáme i v zařazení songů na koncerty Žofiiny kapely.

February

Kapelu z Ostravy prezentující se žánrově jako post-indie budou znát asi prozatím hlavně místní. Byla by ale škoda, aby se o ní nedozvěděl i širší okruh přespolních. V loňském roce vydala čtveřice hudebníků debutové album Branching Tracks, ze kterého byste si určitě měli poslechnout alespoň skladbu Hide Me Under Autumn Leaves.

I