McDonald’s vymění plastová brčka za papírová

Řetězec McDonald’s až dosud spotřebovával půl miliardy plastových brček denně po celém světě. V Česku vyprodukují brčka až 15 tun plastového odpadu ročně. Proto se známá fastfoodová firma McDonald’s rozhodla vyměnit plastová brčka za papírová. Momentálně je tato změna v testovacím provozu. Firma teprve hledá dodavatele a do několika měsíců by měl být nový ekologičtější provoz zaveden. Podle českého managementu firma řeší také nahrazení plastových příborů za dřevěné.

Ilustrace: Magdaléna Kramperová

Minulý rok již jedna zelená změna proběhla, a to nahrazení plastových kelímků za papírové. V Česku se nejedná o jedinou firmu, která se staví zodpovědně k životnímu prostředí. Pobočky kavárny Starbucks, prodejny Lidl, nebo Ikea se snaží vyvarovat jednorázovým plastům. Takové změny však nemusí být vždy vlídně uvítány. Například v Británii podepsalo půl milionu občanů petici za vyměnění brček v McDonald’s za papírové. Potom si však zákazníci stěžovali na jejich kvalitu. Dokonce jste mohli najít stará plastová brčka na Ebay za velmi vysoké částky. To už je samozřejmě trochu bizarní, ale faktem zůstává, že si lidé nezvyknou na změnu tak snadno. Proto je nejdříve nutné vše otestovat, aby se firmy vyvarovaly stížnostem a zároveň snížily ta ohromě vysoká čísla týkající se plastových odpadů.

Autor: Magdaléna Kramperová


Od začátku roku bojují proti jednorázovým obalům také v jedné z největších světových metropolí. Jak probíhá redukce plastů v New Yorku se dočtete ZDE.


Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy