Leonardo DiCaprio přispěje na záchranu amazonského pralesa

Hollywoodský herec Leonardo DiCaprio jako spoluzakladatel nově vzniklé organizace Earth Alliance věnuje pět milionů dolarů, v přepočtu zhruba 116 milionů korun, na záchranu amazonského deštného pralesa, který je zachvácen požáry již několik týdnů.

Amazonský deštný prales je také označován jako „zelené plíce planety“, neboť produkuje asi 20 % kyslíku na Zemi. Právě proto se o jeho záchranu zajímá čím dál více nejen obyčejných lidí, ale i slavných a vlivných osobností. Snaží se poukázat na vážnost situace, kterou společně máme šanci vyřešit.

Do fondu Amazon Forest Fund, který vznikl v rámci organizace Earth Alliance, může přispět každý z nás. „Peníze půjdou přímo k našim lokálním partnerům a domorodým komunitám, jež chrání Amazonii, neuvěřitelnou diverzitu života, která se zde nachází, a zdraví planety obecně,“ napsal DiCaprio na svém Instagramu. Televize CNN uvedla, že peníze dostane pět místních organizací, které se zabývají ochranou životního prostředí a chtějí podpořit domorodé obyvatele Brazílie.

Organizaci Earth Alliance založil DiCaprio společně s podnikatelem a filantropem Brianem Shethem a podnikatelkou Laurene Jobs. Základem této organizace je nadace, kterou založil DiCaprio již v roce 1998. Ta podporuje různé projekty na ochranu přírody.

Autor: Kristýna Michalčíková

Foto: worldwildlife.org

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy