Imagine Dragons: Novinka Origins je album pro každou příležitost

Celosvětově oblíbená americká kapela, která v posledních dvou letech zažila velký boom, představila 9. listopadu své nové album. Je to čtvrtá deska v řadě a nese název Origins. Od ostatních alb kapely Imagine Dragons se ale dost liší.  Zatímco Night Visions a Smoke & Mirrors jsou alba zejména rocková, poslední dvě alba, tedy Evolve a Origins, se stočila spíše k popismu.

„A to je nejdůležitější a nejkouzelnější věc, kterou můžeš jako umělec udělat: na chvíli zapomenout na všechno a všechny ostatní a tvořit to, co je pro tebe nejvíc smysluplné.“ (Dan Reynolds)

Nové album obsahuje pecky jako Natural, Zero nebo Bad Liar. Album má vlastně více tváří. Píseň Natural zůstala ve starém a známém stylu stejně jako písně Roots, Bet my life či Shots. V dalších písních – Zero, Bad Liar, Digital – se kapela od rocku silně posunula k popu s prvky elektra. Pro fanoušky kapely může tato nová deska navodit pocit, že Imagine Dragons už nejsou tím, čím bývali.

Podle frontmana kapely Dana Reynoldse je ale tohle doslova „nový svět hudby“. Čtvrté album vznikalo postupně na tour Evolve, v rámci kterého kapela jen v Evropě odehrála dvacet tři koncertů, jeden z nich také v Praze. Kapela také říká, že s vydáním nechtěla čekat a napínat fanoušky, proto nová deska vyšla rok a pět měsíců po albu Evolve, které sklidilo velký úspěch.

Imagine Dragons vznikli v roce 2008 v nevadském Las Vegas a název je vlastně anagramem vytvořeným z písmen rozdílných slov – ta ale kapela nikdy neprozradila. Zásadní zlom v kariéře jim přinesla píseň Radioactive, která v roce 2012 vyhrála Grammy v kategorii Píseň roku.

A jaký je tedy závěr? Nová deska Origins od skupiny Imagine Dragons je mix indie rocku, rocku, popu a elektra. Písně jdou ale jako vždy přímo od srdce. Některá slova jsou naléhavá, jiná uklidňující, další pravdivá. Zpěv Dana Reynoldse je naplněný harmonií, štěstím, vyrovnaností a klidem. Jako všechna ostatní alba, je i Origins něčím originální a plné hudby, kterou nikdo jiný nedělá. A stejně jako všechny předchozí desky je i Origins album pro každou příležitost a náladu.

Autor: Gabriela Kokešová

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy