Gastro Zprávy: Café všehochuť, místo, kde se vyplní vaše gastro sny

Město Jičín je známé jako město pohádek a není divu proč, vždyť hned za rohem bydlí i samotný Rumcajs. Když jsem toto město navštívila, opravdu jsem si připadala jako v pohádce. Krásné náměstí je lemováno kolem dokola historickými podchody a nad tím vším se tyčí Valdická brána, neodmyslitelný symbol Jičína. Náš cíl, za kterým jsme se dnes vydali, se ukrývá v jedné z nedalekých postranních uliček vedoucích k náměstí.

Za krásnou starou kovanou bránou se nachází útulná kavárna s jedinečným interiérem i exteriérem. Kavárna Všehochuť je otevřena od roku 2019 a za tu dobu si získala srdce místních i turistů, kteří se sem opakovaně vrací. Po dnešní návštěvě nejsem vůbec překvapena, že je tato kavárna vyhlášená i daleko za hranicí města.

Kavárna se nachází ve dvoře plném zeleně, v letních dnech je to tedy ideální místo, kam se jít osvěžit a dát si něco dobrého. Pokud je zima nebo špatné počasí, můžete se posadit do útulného interiéru, který na vás dýchne přátelskou atmosférou.

Je zde myšleno na každý detail, ze stropu visí kávové šálky všech velikostí a po stěnách si můžete všimnout decentních kreseb podtrhujících celý koncept tohoto místa. Místnost je vymalována v příjemných teplých barvách a vše perfektně doplňuje příjemná hudba, která v kavárně zní.

Podnik si získal takovou přízeň díky skvělé výběrové kávě, poctivým zákuskům domácí výroby, a hlavně pro své neobyčejné snídaňové menu, ze kterého si vybere opravdu každý. Sladké lívance, vegetariánské vejce Florentine, anglický roastbeef či klasické vídeňské párky s hořčicí a kečupem.  Mezi jejich nejoblíbenější produkt bezkonkurenčně patří bagel plněný vajíčky a slaninou.

Jelikož já miluji sladké snídaně, vybrala jsem z menu lívance s malinovým přelivem. Rozhodně jsem neudělala chybu. Tyto lívance chutnají přesně jako od babičky a jak všichni víme, co chutná jako od babičky, to je vždycky dobré. Kynuté lívance byly krásně nadýchané a malinový přeliv skvěle doplňoval chuť zakysané smetany. Pokud se tedy stejně jako já řadíte mezi milovníky sladké snídaně, mohu určitě doporučit.

Jak jsem zmínila výše, kavárna odebírá pouze výběrovou kávu a na její správné přípravě si dává záležet. Zákazníci si zde mohou objednat klasické nápoje jako espresso, cappuccino či flat white. Podnik svým hostům nabízí ale také něco trochu jiného. Pokud máte chuť trochu experimentovat, můžete zde vyzkoušet třeba ledové chia latté, affogato, latte se slaným karamelem či kamato. Jestli nejste zrovna milovníci kávy, objednat si můžete některou z domácích limonád, horkou čokoládu nebo sypaný čaj.

Pokud dorazíte po čtrnácté hodině, snídaně už bohužel nestihnete. Ale nezoufejte, určitě si vyberete něco dobrého z pestré nabídky domácích zákusků. Klasické dorty, francouzské tartalenky, ovocné cheesecaky nebo makronky. Všechny zákusky v této kavárně pochází z domácí výroby.

V kavárně jsem strávila přibližně dvě a půl hodiny a celou dobu bylo plno, lidé zde stáli dokonce frontu, aby se mohli posadit. Stůl nezůstal volný na déle než pět minut. I přesto, že kavárna praskala ve švech, obsluha působila po celou dobu naprosto profesionálně.

Rozhodně jsem v této útulné kavárně v centru pohádkového města nebyla naposledy a velice se těším, až budu mít zase cestu kolem a tím pádem také možnost ochutnat nějakou z dalších místních dobrot.

Autor: Lucie Brožová


Pokud jste z Prahy a článek vás nalákal na to vyjít si také někam za zákuskem a šálkem dobré kávy, určitě nevynechejte kavárnu, kde svou návštěvou podpoříte handicepované. Rozhovor s její zaměstnankyní najdete zde.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Zdroje: kafenebodrink.cz, kudyznudy.cz
Foto: Lucie Brožová