Chcete darovat něco originálního? Máme pro vás tipy

Čas letí jako voda, první adventní neděle je za námi a první prosincový den je tu. Pokud patříte k těm, kteří nemají nakoupené vánoční dárky půl roku dopředu, ani jste nestihli nic ulovit při slavném Black Friday a stále váháte, co pořídit, dnešní článek je určen právě vám. Máme pro vás zajímavé tipy na dárky, kterými zaručeně potěšíte a vykouzlíte nejeden úsměv na tváři.

To je dost, táto, žes nás taky jednou vyvez aneb darujte zážitek

Darování zážitků má hned několik výhod, pokud vyberete opravdu ten správný, nikdy na něj dotyčný nezapomene a ani se na něj po letech nebude prášit. Možností je hned několik. Chtěl si někdo z vašich blízkých vyzkoušet surfování? Rovnou se nám nabízí Surf Arena Praha.

Chcete udělat radost milovníkovi či milovnici adrenalinu? Pořiďte jim bungee jumping. Výhodou tohoto dárku je, že na rozdíl od surf arény se skáče po celé republice. Můžete však zvážit třeba i jízdu závodním či terénním automobilem.

A co takhle přispět cestovateli na další výlet? U různých leteckých společností existuje možnost zakoupení příspěvku na letenky.

Zážitek můžete darovat také ve formě lístků na divadelní představení, operu, muzikál, koncert či film. Stačí se jen zamyslet nad tím, co by darovanému udělalo radost. Zážitky jsou totiž nevyčerpatelnou studnicí inspirace. Patří sem totiž i poukazy do kavárny, restaurace, baru, na wellness, na pobyt v tuzemsku i zahraničí, poukaz na tetování a mnoho dalších.

Do knihovny

Knížka není nikdy špatný nápad. Navíc ji můžete zosobnit nějakým srdečným vzkazem na přední stránce. Pokud smýšlíte při pořizování dárků ekonomicky či ekologicky, doporučuji Reknihy. Reknihy prodávají knihy z druhé ruky, které jsou ovšem v perfektním stavu a za pár korun.

Víte-li o tom, že si obdarovaný pravidelně kupuje nějaký magazín či noviny, můžete mu pořídit předplatné.

Něco na zub

Kdy jindy se rozmazlovat než o svátcích klidu a míru. Dopřejte svým blízkým opravdu kvalitní čokoládu nebo třeba balení chilli omáček. Prostě to, na čem si opravdu smlsnou. Výhodou tohoto dárku je, že budete-li hledat, najdete mnoho lokálních firem, díky kterým vyberete to pravé.

Šperky a minerální kameny

Minerální kameny jsou zase v módě. Alespoň mám takový pocit, jelikož na ně narážím všude kolem víc než kdy dřív, a to i na sociálních sítích. Například face rollery s krystaly zažívají stále svůj boom. Touto masážní pomůckou na obličej uděláte jistě radost všem milovníkům domácí péče o pleť.

Také náramky z minerálních kamenů jsou stále trendy, navíc se mnohdy dají koupit i s milým vzkazem přímo od místních tvůrců.

Šperky jsou evergreen. Zkuste však při hledání šperků najít takové, které udělají radost dvakrát. Na trhu jsou náramky, jejichž koupí můžete podpořit výsadbu stromů či čištění moře. Chtěli byste koupí podpořit spíše něco v tuzemsku? Doporučuji náramky Teribear z Nadace Terezy Maxové dětem. Ovšem na trhu je toho daleko víc, stačí pár kliknutí a najdete to pravé.

Nikdy není od věci si připomenout, že při výběru dárků byste měli myslet na ty, kterým dárek pořizujete. Oprostěte se tedy od myšlenky, co by udělalo radost vám a soustřeďte se na darované, tím jistojistě docílíte toho, že darujete dárek, který opravdu potěší.

Autorka: Kristýna Krejčí


Pokud chcete kromě svých milovaných udělat radost i někomu dalšímu, vyberte si libovolný dětský domov, nadaci nebo dům seniorů. Dědečkům a babičkám vykouzlíte úsměv třeba i posláním pohlednice.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás podpořit? Zavítejte na náš Patreon! Prostřednictvím drobné částky nás můžete měsíčně i jednorázově podpořit a pomoci nám dále se rozvíjet.


Foto: Canva

Příspěvek vytvořen 44

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy