Díky sociální síti vyměnila chudá dívka baleríny za běžecké boty

Karolína Krhutová

Stále kolem nás slýcháme, jak sociální sítě ničí naše životy a trávíme na nich spoustu času, který bychom mohli využít mnohem kvalitněji. Ovšem občas se dějí dobré věci právě díky sociálním sítím a jejich dosahu. Kolik lidí, dětí, zatoulaných pejsků a kočiček už se díky sdílení na sociálních sítích našlo! Případ třináctileté běžecké závodnice Annamárie ze Slovenska není výjimkou.

Zdroj: učitelský blog Márie Tóthové

Slovenská dívka Annamária Horváthová vyhrála loni na podzim Běh pro zdraví v Moldavě nad Bodvou. To by samo o sobě nebylo nic neobvyklého, ovšem Annamária závod uběhla v balerínkách a i přesto, že jí obuv musela závod velmi ztěžovat, předběhla některé závodnice o celé kolo.

Když se snímek s vysvětlením, že dívenka pochází ze sociálně slabší rodiny a nemůže si běžeckou obuv dovolit, objevil na Facebookovém účtu Cetra volného času CVrČek, vzbudil velkou vlnu solidarity. Lidé začali třináctileté Annamárii zasílat povzbuzující vzkazy, finanční dary a poslali jí i nové běžecké boty.

Dívka v balerínách už neexistuje. Mladá běžkyně je nyní členkou atletického klubu Athletic Legion Club Moldava a velmi se jí daří. Trénuje a závodí ve kvalitní běžecké obuvi od samotné ředitelky volnočasového centra, Márie Tóthové, která započala veškerou podporu právě Facebookovým sdílením. Na mistrovství východního Slovenska loni na podzim získala Annamária druhé místo z přespolního běhu na 1000 metrů. V dalším přespolním běhu v Dudincích získalo její družstvo 1. místo. Dívenku neodradily ani špatné podmínky v zimě, kdy musela chodit spoustu kilometrů do školy, ze školy domů a zpět do města na tréninky. Na letošním Mistrovství východoslovenského atletického svazu v Bratislavě doběhla druhá v závodě na 300 metrů a vybojovala první místo v osmisetmetrovém závodě.

„Bež naša Annamária, bež za svojim cieľom, ak je ti to súdené, vyhrávaj a hlavne, buď vždy šťastná! Nech sa tento príbeh skončí akokoľvek, už teraz je skvelý! Dokázal spojiť mnohých ľudí ochotných pomôcť chudobnému dieťaťu. A ja dúfam, že ešte bude mať pozitívne pokračovanie.“ Napsala na svůj učitelský blog ředitelka volnočasového centra Mária Tóthová.

(https://www.ucn.sk/ucitelske-blogy/pribeh-pokracuje?fbclid=IwAR2uMeIHtl2l0nvDFyVq78noeqiR9X0IO1JnzTnyuJl6S5UAmZdmybW4TPU)

Zdroj: www.irozhlas.cz

Sportovní odvětví je letos plné dojemných příběhů. Četli jste už o návratu závodníka Roberta Kubici?