Česká republika je aktuálně na olympiádě třináctá

Mikoláš Rec

Je třináctý den třiadvacáté zimní olympiády a ta se tak pomalu chýlí ke svému konci. Sportovní klání jsou však zatím v plném proudu. Proto se společně podíváme na prozatímní úspěšnost (nejen) České výpravy.

K dnešnímu dni se česká reprezentace řadí mezi ty nejúspěšnější. S šesti medailemi, z nichž jedna je zlatá, dvě bronzové a tři stříbrné, Česká republika opanovává v žebříčku zemí krásné 13. místo. O tyto medaile se postarali bronzové Karolína Erbanová, Eva Samková a Veronika Vítková, stříbrní Martina Sáblíková a Michal Krčmář a zlatá senzace Ester Ledecká.

zdroj: Reuters

Co se týče čela žebříčku, tomu jednoznačně kraluje Norsko s celkem třiatřiceti medailemi. Následuje Německo s čtyřiadvaceti medailemi a třetí je pak Kanada, která zvládla vybojovat dvacet jedna cenných kovů. Hned v závěsu za námi se drží také Slovensko, které je s jednou zlatou a dvěma stříbrnými medailemi na čtrnáctém místě.

 

       Tabulka:
 1. Norsko
 2. Německo
 3. Kanada
 4. Nizozemsko
 5. Spojené státy americké
 6. Francie
 7. Švédsko
 8. Jižní Korea
 9. Rakousko
 10. Japonsko
 11. Itálie
 12. Švýcarsko
 13. Česko
 14. Slovensko
 15. Bělorusko
 16. Velká Británie
 17. Polsko
 18. Ukrajina
 19. Čína
 20. OSR (Ruští olympionici)
 21. Austrálie
 22. Slovinsko
 23. Finsko
 24. Španělsko
 25. Kazachstán
 26. Lotyšsko
 27. Lichtenštejnsko

 

(Ostatním zemím se na medailové pozice zatím dosáhnout nepodařilo.)

 

Olympiáda však stále není u konce a šancí získat medaili ještě pár bude. Příkladem mohou být už jen naši hokejisté. Proto držme našim sportovcům palce, ať se jim v Pchjongčchangu daří a třeba to ještě, jak se říká, cinkne.