Tatér, který pomáhá přeživším rakoviny

Kristýna Krejčí

Tatér Eric Catalano z města Hecker v Illinois v USA nabízí zdarma tetovací služby těm, kteří přežili rakovinu nebo amputaci. Vše začalo jedním netypickým přáním zákazníka, kterému chyběly první články na dvou prstech.

Tetování realistických nehtů

Jednoho dne navštívil Ericovo tetovací studium Mark Bertam. Mark přišel o první články dvou prstů po první klouby při nehodě s klimatizací, jež mu kousky prstů usekla. Bertamův požadavek na Erica zněl jasně – dodělat na prstech chybějící nehty.  O pár minut později tatér dokončil své dílo, vyfotil jej, sdílel na internetu a z velmi realistických nových nehtů se stal virál. Ericovi přibývaly další a další objednávky a s nimi i nové požadavky, například na vytetování nosních dírek, pupíku nebo bradavek.

Jak sám Eric říká, pomáhá lidem, aby se znovu cítili celí a byl by rád, aby pro ně tetování bylo závěrečnou kapitolou po dlouhém boji s rakovinou či po amputaci. Běžně takové tetování vyjde na 250 až 300 dolarů. Jelikož každým dnem roste počet zájemců o Ericovo tetování, rozhodl se Catalano založit sbírku s cílem pomoci co nejvíce lidem. „Cítil bych se příšerně, kdybych měl chtít peníze po lidech, kteří bojovali o život a prožili tolik bolesti,“ píše Catalano v popisku své sbírky na Go Fund Me. Lidé už darovali přes dvanáct tisíc dolarů a další dárci stále přibývají.

V roce 2010 jeho tetovací salon Eternal Ink nabízel zdarma tetování růžových mašlí, aby během měsíce boje proti rakovině prsu zvýšili povědomí o této závažné nemoci. Od té doby začal Catalano nabízet svá realistická tetování přeživším rakoviny.  Vynalezl také piercing, který funguje jako bradavka, na tomto projektu však s pomocí biomedicínských odborníků stále pracuje.

Foto: Instagram Erica Catalana – @aka_biz_e