Nakupování bot online bude jednodušší. Firma Prabos vyvinula aplikaci, která vám zaručí ideální velikost

Znáte to: vidíte na internetu boty, kterým prostě nemůžete odolat. Vypadají na těch fotkách tak dobře, a proto si je objednáte. Když vám přijdou, nedočkavě rozbalujete a zkoušíte. Zjistíte ale, že vám velikost nesedí. Tohle zklamání už nemusíte zažívat, alespoň ne, pokud sháníte outdoorové boty. Tuzemská značka Prabos vyvinula aplikaci, která vám podle modelu nohy řekne, jakou velikost potřebujete.

Takto vypadá aplikace Prabos

Boty, které nesedí, jsou skutečné peklo.  Slavičínská firma, která patří mezi přední výrobce pracovní obuvi pro průmyslové vyžití, musí komfort a bezpečí zaručit. Dodává boty hasičům, vojákům nebo výzkumníkům na Mendelově polární stanici na Antarktidě. Běžným zákazníkům nabízí trekové nebo outdoorové boty.

Zatím svou aplikaci dává Prabos k dispozici při nákupu horských bot kolekce Work&Walk. Rozšíření na další sortiment se ale spolumajitel firmy Jaroslav Palát nebrání. „Rozšíření na další kolekce není v zásadě problém, záleží na zájmu zákazníků. Zatím to testujeme u Work&Walk, kde očekáváme největší zájem zákazníků o tuto službu,“ uvedl pro náš web.

Pokyny k používání aplikace jsou jednoduché a aplikace funguje na platformě Android i iOS. Každou nohu si nafotíte na bílém papíru A4 a aplikace vám sdělí váš osobní kód. Ten následně přiložíte ke své objednávce spolu s fotografií s obkreslenými chodidly. Uvedete i svou obvyklou velikost a vše zašlete na email aplikace@prabos.cz. Pokud se vaše chodidlo na formát A4 nevejde, použijete formát A3 nebo dvě A4 vedle sebe.

Lidé už nebudou muset boty vracet

Taková služba je v Česku skutečně unikát. „Určení správné velikosti bez zkoušení (na dálku) je zejména u obuvi velký problém, protože každý výrobce používá svůj systém, dokonce se (v závislosti na střihu a použitém kopytu) může rozměrově lišit i jedna velikost u konkrétního výrobce. Výběr správné velikosti na ‚první dobrou‘ je zásadním předpokladem pro fungování e-commerce při prodeji bot,“ vysvětluje Jaroslav Palát, proč se firma rozhodla takovouto aplikaci vyvinout.

Ve světě s něčím podobným přišla minulý rok i sportovní značka Nike, která vedle klasického výběru velikosti nabídla i funkci Nike Fit. Fotoaparát na vašem telefonu naskenuje nohu a umělá inteligence se postará o zbytek. Algoritmus vám podle třinácti bodů na vaší noze doporučí ideální velikost.

Stále platí, že správné boty dělají i zdravé nohy. Nesprávná velikost může být pro nohy velkou zátěží. Každé chodidlo je jiné, a tak je ideální mít boty sobě na míru. Lidé, kteří tráví celý den v botách, vědí, jak je pohodlná obuv důležitá. A s podobnými aplikacemi je i naděje, že proces výroby bot na míru už nemusí být tak náročný.

Autor: Lea Schellongová

Zdroj: Czechcrunch.cz

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy