Jak získat bezplatnou psychologickou pomoc v těchto úmorných časech?

Každý z nás se v těchto dnech snaží nějak vyrovnat s dočasnou ztrátou společenského kontaktu a je na nějakou dobu odstřihnut od služeb, které běžně využívá. Problém mimo jiné nastal také u lidí, kteří musí pravidelně navštěvovat svého psychoterapeuta a teď tu možnost nemají. Na pomoc těmto pacientům vzniklo několik webů a aplikací.

První užitečnou stránkou je web Dělám co můžu. Psychoterapeut Pavel Pařízek založil tento projekt za účelem co největšího snížení dopadu epidemické krize na naši společnost. Na webu je aktuálně k dispozici přes 500 odborníků, kteří nabízí lidem bezplatně svou pomoc. Web má pomoci nejen běžné populaci s jejich psychickými problémy, ale také pracovníkům první linie. To znamená, že například lékaři, policisté či sociální pracovníci zde také najdou potřebný klid a podporu. Pokud se sami potřebujete svěřit odborníkovi, nebo znáte někoho, komu by tento projekt mohl pomoct, stačí jít na web a vybrat si kteréhokoliv terapeuta, jenž vám dobrovolně pomůže.

Další možnost, kterou lze využít je webová stránka Terap.io. Ta nabízí bezplatnou pomoc ve formě třicetiminutového sezení s terapeutem. Online terapie je určena všem, kteří si v současné situaci prochází stresem či úzkostmi. Pokud budete chtít využít jejich služeb, stačí se přihlásit na webu terap.io.

Uživatelé iPhonů si mohou stáhnout aplikaci s názvem První Psychická Pomoc. Jedná se o pomoc se stabilizací člověka, který se dostal do náročné životní situace. Aplikace obsahuje rady, postupy, seznam vhodných odkazů, a hlavně kontakty na profesionály.

Majitelé telefonů se systémem Android mají možnost využít aplikaci s názvem Nepanikař – pomoc při depresi a panice. Tato šikovná aplikace nabízí tipy, které mohou uživateli pomoci při obtížích, jako jsou například deprese, pocity úzkosti, porucha příjmu potravy, panická ataka či myšlenky na sebevraždu. Aplikace také pomáhá sledovat vaše nálady a nabízí kontakty na odbornou pomoc.

Autor: Magdaléna Kramperová


Pokud jen nevíte, co dělat s volným časem, který nám všem znenadání spadl do klína, přečtěte si náš článek s dobrými tipy, jak proměnit nudu v něco užitečného.


Foto: pexels.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy