Žádal jen o radu, lidé mu místo toho na vozík pro dceru přispěli sami

Možná si myslíte, že je v naší zemi sociální síť Twitter stále ještě v plenkách a nemá dosah jako některé další. Martin Bugner ale sháněl tip na nadaci, která by mu pomohla zafinancovat elektrický vozík pro dceru Lenku. Co nastalo do několika hodin, to nikdo z jeho rodiny nečekal.

Jeho tweet okamžitě spustil lavinu solidarity a potřebné finance se mu sešly do několika hodin. „Dojímá mě to,“ říká Bugner pro server iROZHLAS.cz. Na transparentním účtu, který pro tento účel vytvořil, je aktuálně přes 288 tisíc korun. Jak sám vysvětluje, zbytek peněz si nenechají, ale chtějí je s dcerou poslat na pomoc jiným.

„Udělal jsem to víceméně z takovýho popudu. Dcera si vozíček ten den vyzkoušela a drandila na něm. A večer jsem seděl a napsal na twitter, jak sehnat peníze,“ popisuje Martin Bugner svůj tweet z minulé středy, kde uvedl, že na vozík potřebuje celkem 60 tisíc korun. Jeho dceři Lence by se tím o trochu usnadnil život a zároveň by ji částečně zbavil závislosti na pomoci rodičů.

Tweet, který všechno odstartoval. zdroj: twitter Martina Bugnera

„Myslel jsem si, že mi lidé budou spíš radit co a jak. Nežádal jsem o peníze, řekl jsem, že potřebuju poradit,“ popisuje překvapený Bugner. Po několika dotazech uživatelů na to, kam mají peníze poslat, se rozhodl pro transparentní účet. Ten založil minulý pátek při návštěvě Prahy, a to krátce před polednem. Když se večer i s rodinou vrátil domů a nově zřízené konto zkontroloval, šedesát tisíc potřebných na elektrický vozík už na něm dávno bylo. „Je tam mnohem víc, než jsme chtěli. Jsme z toho trošku rozpačití. Je to nad očekávání. Jsme rádi, velmi vděční,“ nešetří děkovnými slovy Bugner.

Lence sice jednou za pět let pojišťovna přizná nárok na vozík, ale pouze mechanický. Ačkoli by podle Bugnera bylo ještě hodně věcí, které by mohli pro dceru za vybrané peníze koupit, s rodinou se rozhodli, že část peněz věnují dalším potřebným. „Už máme rozmyšlené, že peníze pošleme dál, určitě pomůžeme ještě někomu. Patří to i někomu jinému, není to jen pro Lenku,“ říká Bugner. „Lidé jsou v jádru dobří, akorát že nejsou moc vidět,“ dodává.

Autor: Lýdie Hájovská

zdroj: irozhlas.cz

Příspěvek vytvořen 76

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy