Dobrý tipy na festivaly: Kam se letos vydat?

Prázdniny jsou za rohem a spousta letních akcí před námi. Mezi ně nesporně patří festivaly pod širým nebem. A protože na každém kousku naší země najdete hned několik akcí, rozhodli jsme se vám ulehčit výběr tímto článkem.

Festival v ulicích | Ostrava

Už od roku 2011 organizátoři festivalu Colours of Ostrava pořádají také Festival v ulicích. Festival, který byl původně předprogramem slavných ostravských barev, se ale za dobu svého konání rozšířil natolik, že se už nekoná v týdnu před festivalem, ale je spíše oslavou konce školního roku. Centrum Ostravy se díky němu promění v ráj jamujících hudebníků, buskerů i pouličních divadel. Na Masarykově náměstí ale vystoupí i slavní zpěváci a hudebníci, jako například Voxel, Michal Hrůza či uskupení Prague Cello Quartet, podorbný program pak naleznete na stránkách festivalvulicich.cz. Celý festival je zdarma a probíhá o víkendu 28. – 29. června.

FingersUp | Mohelnice

Festival, který se prezentuje jako „hudební a food porn“, nebo také jako akce, kde „hudba není na prvním místě“. To je mohelnický FingersUp. Organizátoři totiž slibují party v bazénu, výběr nejlepších food trucků, workshopy nejrůznějšího zaměření a spoustu dalšího. Že to zní jako festival z jiného světa? A to ještě nevíte, že hudební program je našlapaný českou i zahraniční scénou, kterou ovšem neuslyšíte jen tak v rádiu. Na letošní ročník se totiž chystají Tata Bojs, Bert & friends, Khoiba, nebo třeba neotřelý Ventolin. No a pokud jste fanoušky Davida Stypky, Lenny, nebo kapely Mandrage, na své si přijdete taky! Festival se stejně jako ostravský Festival v ulicích koná už o tomto víkendu.

Festival Moment! | Hukvaldy

Festival Moment! se prezentuje jako akce nezávislé kultury. Už desátý srpnový den se tak v prostorách hradu Hukvaldy objeví kapely Longital, The Shookies, návštěvníci si poslechnou slam poetry a součástí programu bude také divadlo či přehlídka výtvarných děl. Samozřejmostí je také gastrozóna plná dobrot k jídlu i pití a tvořivé workshopy. Pro děti navíc připravili organizátoři i loutkové divadlo. Další informace k chystané akci organizátoři postupně doplňují na web.

Rock for People | Hradec Králové

Od 4. do 6. července se v Hradci koná už 25. ročník festivalu Rock for People! Na této akci se v minulosti prostřídaly desítky slavných jmen, a ani letos tomu nebude jinak. Šanci předvést, co v nich je, dostanou jak mladé kapely – třeba I Love You Honey Bunny nebo Trocha Klidu, o kterých jsme se už zmiňovali v jednom ze starších článků – tak i hudební stálice festivalového nebe jako Mig 21, Circus Brothers, či Thom Artway s kapelou. Ze zahraničních hvězd k nám zavítají Rudimental, Kodaline, Bring Me The Horizon nebo třeba ikoničtí Manic Street Preachers. Vstupenky jsou stále k prodeji na rockforpeople.cz.

FM City Fest | Frýdek – Místek

Buskingová scéna otevřená všem, rodinná atmosféra v areálu textilky Slezan, dětská zóna, a to nejlepší z české a slovenské hudební scény? To je mladý festival FM City Fest, který rozezvučí Frýdek-Místek už 12. a 13. července. Zazpívat přijede Emma Smetana, David Koller, Majk Spirit, domácí kapela Mirai i David Stypka, kapely Lake Malawi, Mandrage, či Horkýže Slíže. Letos nabízí festival také stanové městečko, takže návštěvníci nemusí přemýšlet, kde složit hlavu po nabitém dni. Více informací k programu najdete na fmcityfest.cz.

Vizovické Trnkobraní | Vizovice

Anna K., Argema, Lenny, kapela Mirai, No Name, Škwor… Tyto interprety a spoustu dalších zvučných jmen slibuje festival v samotném areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Kromě české i slovenské hudební scény nabízí organizátoři již tradiční soutěž v pojídání švestkových knedlíků. No a protože se jedná o jednu z největších akcí ve Zlínském kraji, nechybí ani prezentace místních tradic, řemeslné dílny či prohlídka muzea slivovice. Letošní dvaapadesátý ročník se uskuteční od 16. do 17. srpna.

Letní Letná | Praha 7

Od 14. srpna do 1. září se Letenské sady zaplní zahraničními a domácími soubory nového cirkusu a pohybového divadla. Program láká třeba na Cirk La Putyka, Holektiv či Bratři v tricku. Každý večer se navíc posezení v příjemné kavárně promění v pulzující bar. V hlavním festivalovém městečku v Letenských sadech paknajdete kabarety, občerstvení, hudební vystoupení i výtvarné dílny. Vstupenky na jednotlivá představení zakoupíte na festivalovém webu.

Autor: Lýdie Hájovská

Foto: pixabay.com

Příspěvek vytvořen 77

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy