Dobročinný projekt Legenda pomáhá II aneb Hlinka a další legendy znovu sjednotí český hokej

Petra Čiklová

Po dvou sezonách se projekt Legenda pomáhá opět vrací na zimní stadiony. Zúčastní se jej kluby z Tipsport extraligy, Chance ligy, ale také týmy z druhé ligy a Univerzitní ligy. Projekt má za úkol spojit hokejová hnutí v České republice.

V sezóně 2017/2018 se konal první ročník tohoto projektu, který vymyslel majitel Komety Brno Libor Zábranský. Zapojilo se do něj několik firem a téměř čtyřicet klubů. Dražila se speciální edice dresů s podobiznou bývalého československého útočníka a trenéra Ivana Hlinky, kterou fanoušci vydražili za necelé dva miliony korun. Celý tento výtěžek putoval na Nadační fond Ivana Hlinky, jenž pomáhá bývalým hokejistům a jejich rodinám, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci.

„Ukázalo se, že pro dobrou věc se celé hokejové prostředí dokáže spojit,“ těší v rozhovoru pro hc-kometa.cz předsedkyni Liběnu Hlinkovou.

Nadační fond Ivana Hlinky, jenž existuje patnáct let, již pomohl nespočtu lidí. Nakoupili například potřebné invalidní pomůcky pro lidi po těžkých dopravních nehodách.

Letošní ročník se nese v duchu Legenda legendám. „Filosofie se nemění, znovu proti sobě nastoupí týmy ve speciální edici dresů. Ale tváří bude kromě Ivana Hlinky řada dalších legend. Každý klub si totiž zvolí vlastní legendu, jejíž podobiznu budou mít hráči na hrudi,“ dodává Liběna Hlinková.

Vše odstartuje 26. ledna 2020, v den 40. kola Tipsport extraligy, a zároveň v den, kdy by Ivan Hlinka oslavil 70. narozeniny.

Po odehrání benefičního utkání půjdou dresy jako v předešlém ročníku do aukce, z níž výtěžek poputuje na Nadační fond Ivana Hlinky.

Foto: legendapomaha.cz; zdroj: hokej.cz