Strašidelný dům v Olomouci nabízí skvělý zážitek všem návštěvníkům, kteří se nebojí se bát 

Visí vám v diáři volný víkend, očekáváte návštěvu přátel nebo se chystáte do Olomouce a chcete si k seznamu osobitých barů a kaváren přidat i netradiční zábavu? Pokud jste si odpověděli ano, máme pro vás tip na nezapomenutelný zážitek nesoucí se na vlně adrenalinu. Strašidelný dům v Olomouci funguje již sedmým rokem a nabízí propracovanou hororovou trasu i laser tag v podobě zombie apokalypsy. Program je navíc vhodný úplně pro každého. Jste připraveni překonat svůj strach a vydat se na dobrodružství?

Strašidelný dům se v Olomouci až poeticky nachází naproti baru U dvou strašidel. Poznávacím znamením je Café Palác, které i v noci svítí do dáli. K prohlídce není nutná rezervace, takže se k návštěvě můžete rozhodnout i zcela spontánně, jako jsem to udělala já s partou přátel. Cena je 250 Kč za osobu a před vstupem je vhodné přečíst si provozní řád.

S přáteli jsme se nápadu zajít do Strašidelného domu zpočátku smáli. Představovali jsme si typickou pouťovou atrakci s gorilami v klecích. Po přečtení skvělých recenzí na webu nás smích rychle přešel a návštěva se zapsala k jednomu z mých nejlepších olomouckých zážitků. Propracovaná trasa nás donutila ke všem projevům strachu: křiku, smíchu, křečovitého držení čehokoliv, co bylo po ruce i nadávkám.

„Hodně lidí má ze strachu tendenci utíkat nebo ztuhnou, sednou si a už se nehnou. Někdo pláče. Za ty roky se mi několikrát potvrdilo, že ženy jsou statečnější. Chtějí si to užít. Muži se často jednotlivé úkoly ani neodváží plnit, aby se neztrapnili. My ve strašení dodržujeme rozumný střed, cílem je zábava. Neděláme žádné extrémy, že bychom návštěvníky tahali nebo hodili na zem. Strach je součástí, každý se lekne, ale není to tak intenzivní, nikomu nehrozí ublížení,” vysvětluje Monir Chachrour, majitel Strašidelného domu, který se nápadem zřídit dům hrůzy v Olomouci inspiroval v Kanadě. „V Olomouci mi takový druh zábavy pro dospělé, kromě barů a hospod či laser arény, chyběl,” dodává.

Různorodá paleta strašení

Od prvního března mají návštěvníci možnost zažít téma Noční můra na motivy slavného hororu Noční můra v Elm Street. Spadnou do snu, ze kterého se musejí dostat, zatímco jim na cestu svítí jedna lucernička a za zády dýchá Freddy Krueger. Strašidelný dům téma trasy každoročně mění. V minulosti mohli návštěvníci zažít dům zemřelé rodiny, opuštěnou věznici či psychiatrickou léčebnu. Tvůrci se inspirují i oblíbenými hororovými snímky, například V zajetí démonů, Motel 13 nebo sérií Saw.

Právě u tématu inspirovaného hororovou sérií Saw Monirovi utkvěla v paměti konkrétní skupina návštěvníků. „V každé místnosti byla připravená nějaká poprava – elektrické křeslo nebo oběšenec. Vždy se z reproduktoru ozval příběh dané osoby a návštěvníci dostali pokyn rozhodnout, zda bude popravena nebo ne. Bylo to hodně zajímavé. Devadesát procent skupin popravilo každého. Nepřemýšleli nad příběhem, jestli je ten člověk nevinný, spíš měli strach z toho, že jim ublíží, tak ho radši popravili. Ke konci byli zamknutí v poslední místnosti, a aby se mohli dostat dál, museli obětovat jednoho člena. Často si vybrali toho povahově nebo fyzicky nejslabšího, někteří hráli kámen, nůžky, papír, aby to bylo spravedlivé. V hlavě mi zůstala jedna matka s dvěma dětmi, která obětovala jedno dítě, aby mohla s tím druhým odejít. Ptal jsem se jí na to pak na recepci a ona mi řekla: „Já jsem se tak bála, že raději odejdu s jedním dítětem, než s žádným!” říká Monir se smíchem.

Na návštěvníky často čekají různé úkoly, které si žádají rozdělení rolí. I proto nemůže trasou člověk projít sám. Monir zároveň dodává: „Psychická podpora toho druhého je opravdu nutná. Člověk by svůj strach neměl podcenit. Někdy si člověk řekne, že bude hrdina a ano – občas někdo může být odvážný, ale ta psychická podpora toho druhého je důležitá.” Ani já si nedokážu představit trasou procházet sama, ačkoliv se za žádného strašpytla nepovažuji. Křičet strachy ve skupině je přeci jen příjemnější, než křičet sám. Zároveň prohlídka Strašidelného domu způsobila, že se naše pětičlenná skupina semkla a odnesli jsme si skvělý zážitek.

Laser tag v zombie apokalypse

Strašidelný dům vedle tematických prohlídek nabízí také Zombie laser tag. V laboratoři se stala děsivá nehoda a unikl smrtící virus, který může kontaminovat celé lidstvo. Všechny pracovníky laboratoře proměnil virus v zombie. Jedině odvážní návštěvníci mají možnost zombie apokalypsu zastavit. Atrakce trvá dvacet minut a je nastavená pro čtyřčlenné týmy. Aktivita je vhodná i pro nezkušené hráče, neboť Strašidelný dům nabízí propracovanější zbraně s větším rozptylem, díky kterému se člověk snadněji trefí do cíle – kam jinam, než do zombíkovy hlavy.

Ačkoliv se Zombie laser tag pořádá ve stejných prostorech jako samotné prohlídky, podle Monira je zážitek úplně jiný. „Je to zábavná hra, která obsahuje i více úkolů než samotná prohlídka. Máme různé simulátory bomb, které hráči musejí deaktivovat, mezitím co plní další úkoly. Mně osobně samotná prohlídka připadá děsivější než zombie střílečka, protože na prohlídce člověk neví, co očekávat a nemá se čím bránit,” říká Monir.

Kdo se bojí, nesmí do lesa

Všechny aktivity Strašidelného domu jsou vhodné pro každého. Vítány jsou páry, skupiny přátel či kolegů a dokonce i starší osoby. Organizátoři jsou schopni trasu upravit a přizpůsobit i odvážlivcům, kteří mají problémy se zády nebo klouby. Zpravidla se však nespojují cizí skupiny dohromady, takže pokud vás zážitek zaujal, zkuste přemluvit známé a kamarády.

Osoby starší patnácti let můžou přijít bez doprovodu dospělého. Vstup mladších dětí závisí na rozhodnutí rodičů, kteří jsou dopředu upozorněni, že je trasa opravdu strašidelná. „Doporučujeme hranici věku. Samozřejmě to hodně souvisí s konkrétním tématem a individuální povahou dítěte, ale i rodiče s dětmi varujeme, že to je strašidelné. Opravdu malé děti dovnitř nepouštíme, i když rodiče chtějí. Nechceme, aby si odnesly trauma. Nejde nám jen o vstupné, chceme, aby lidé odcházeli se skvělým zážitkem,” zdůrazňuje Monir.

Pokud stále váháte, věřte, že se vám ve Strašidelném domě opravdu nemůže nic stát. V každé místnosti i chodbě se nachází kamery, které po celou dobu prohlídky sleduje zodpovědná osoba a zaměstnanci mají pokyny, jak postupovat, kdyby chtěl některý z účastníků odejít. Na to má samozřejmě každý právo, a pokud své přání jasně vysloví, protagonisté sundají masky a vyvedou účastníka (případně i s kolegy) na recepci, kde zbylý personál pomůže osobu uklidnit.

Strašidelný dům je správnou volbou pro všechny, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou aktivitu, teambulding nebo výzvu v partě kamarádů. Samotnou mě návštěva velmi mile překvapila a ze získaného adrenalinu jsme s přáteli žili další dva dny. Trasu si každý pamatujeme po svém a u některých částí se nedokážeme shodnout, co jsme viděli a slyšeli nebo jaký byl důvod náhlého křiku. Nakonec se ale smějeme a plánujeme návštěvu dalších témat. A jak na závěr říká Monir: „Posíláme lidem výzvu, že musejí překonat svůj strach a jen to jít vyzkoušet. Člověk si musí uvědomit, že nikomu neublížíme a nic se mu nestane. Strašidelný dům je zábava, zážitek a osobní výzva. Člověk by měl překonat svůj strach.”

Autor: Andrea Mašíčková


Pokud se rádi zapotíte nejen strachem, ale i sportem, máme pro vás tip na netradiční sport – lukostřelbu, kterou si teď v Olomouci můžete vyzkoušet.


Máte rádi naše dobrý zprávy a chtěli byste nás nějak podpořit? Prostřednictvím drobného příspěvku na náš transparentní účet můžete jednorázově či pravidelně pomoci Dobrým Zprávám se i nadále rozvíjet.


Zdroje: strasidelnydum.cz

Foto: strasidelnydum.cz, Andrea Mašíčková 

Příspěvek vytvořen 28

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy