Srdce Čechů oplývají stále větší laskavostí

V dnešní době se každou chvíli řeší, že je něco špatně, že se lidé nemají rádi, prostě že se v dnešní době svět na sebe jen mračí. Je to však pravda? Opravdu se radost a laskavost ze světa vytratila? Nikoliv. Právě Česká republika je toho důkazem. Ochota Čechů přispívat druhým se nevytratila, ale spíš stále roste. To lze dokázat na částce, kterou přispěvatelé v loňském roce poslali na charitativní účely. Jedná se o částku ve výši 7,5 miliardy korun.

Ochota a laskavost Čechů zde byla vždy, ale bohužel se o ní tolik nemluví. V novinách se spíše můžeme dočíst, že se něco nepovedlo, že se zase něco zhoršuje, ale to se nedá říci o této situaci. Češi jsou stále více srdeční a stále více pomáhají těm, kteří to potřebují. Loňská částka je vyšší zhruba o půl miliardy než v předešlém roce. Díky tomu objem darů roste rychleji než ekonomika.

Další dobrou zprávou je to, že se řadíme mezi nejštědřejší národ postkomunistické Evropy. Lze rovnou říci, že náš národ vyčnívá. Jedná se skoro o pokračování v tradici našich předků z dob elegantní první republiky.

Dříve Češi spíš přispívali obětem různých katastrof, ale dnes se jedná také o dary posílané nemocným, handicapovaným a lidem v těžkých sociálních podmínkách.
Související obrázek
zdroj fotografie: dollarsandsense.sg

Organizace Člověk v tísni se může pochlubit nárůstem dárců. Přibylo jich neuvěřitelných 3,5 tisíce a číslo dále roste. Větším číslem se může pochlubit Nadace Charty 77, která má na starost Konto Bariéry. Nachází se tam kolem 40 tisíce dárců.

Češi ale pomáhají i ve světě. Stále více Čechů podporuje dětský fond OSN UNICEF. Od ledna do října se vybralo přes 50 milionů korun. Můžeme proto říci, že české peníze pomáhají v 70 zemích světa. Češi pomohli také například v Jižním Súdánu, kde byl oficiálně vyhlášen hladomor. Tato konkrétní sbírka byla podpořena 3,6 miliony korun.

Jelikož žijeme v době internetu, tak samozřejmě roste i tzv. online dárcovství. „Zatímco lidé loni přes službu Darujeme.cz, kterou provozujeme, přispěli na dobročinnost částkou online 28 korun, teď to bylo zhruba 50 milionů korun,“ uvádí srovnání Zdeněk Mihalco z Nadace Via.

Můžeme se tedy shodnout na faktu, že štědrost a solidarita Čechů není vůbec na špatné úrovni.
Autor: Kateřina Baťková
Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy