Kadeřník, který vytváří úsměvy na ulicích

Když se řekne bezdomovec, každý si představí člověka o sebe se nestarajícího a se smutným výrazem v očích. Takto je vídával i Josh Coombes, který to však dnes mění.

Josh Coombes je mladý kadeřník z Londýna, který se rozhodl měnit vzhled a nálady bezdomovcům svým řemeslem. Vydává se proto do ulic a mění lidem bez domova účesy aniž by za to chtěl později peníze. Odměnou mu totiž je úsměv a radost druhých.

Josh je velice velkorysý a přátelský člověk, který se často dával s lidmi na ulicích do řeči. Jednoho dne dostal nápad, že ostříhá bezdomovce, když přeci nosí své vybavení v batohu. Z jednoho ostříhání bylo nakonec několik.

Svou práci vždy zakončí pořízením fotografie, kterou později zveřejní na sociálních sítích. Tyto fotografie mají povzbudit lidi, aby věnovali svůj volný čas a využili své schopnosti k pomoci ostatním.

Související obrázek
zdroj fotografie: www.matt-spracklen-fqod.squarespace.com

V roce 2015 založil hnutí #DoSomethingForNothing, které provozuje společně s kamarádem a pouličním fotografem Mattem Spraklenem. Tato myšlenka je k zhlédnutí na Instagramu a už má přes dva miliony příznivců.

Aby člověk měl důstojnost či znova ji získal, stačí málo, třeba i obyčejný účes. To je asi ten důvod, proč lidé na bezdomovce různě nahlíží. Právě tu důstojnost se snaží Josh svou činností lidem bez domova navrátit a doufá, že si ostatní uvědomí, jakou sílu má vzhled a co všechno může o ostatních ukazovat i přesto, že nemusí vzhled říkat přímo pravdu.

Jsou chvíle, kdy ostříhám 5 až 10 lidí na ulici za den, takže se téměř můžu stát venkovním salonem. Během toho potkávám lidi, kteří měli v minulosti drogovou závislost, problémy s alkoholem či zažili zneužívání, takže člověk procítí během obyčejného stříhání chvíle plné emocí,“ svěřil se Josh serveru thetab.com

Za nejlepší část své práce považuje podání zrcátka a vidění reakcí, které jsou někdy plné slz.

O jeho hnutí ví už skoro celý svět. Z Evropy a USA mu bylo posláno několik příspěvků na tuto činnost i přesto, že to nedělá pro žádné peníze. Sám však doufá, že slova „skoro celý“ se změní na „úplně celý“, ale hlavně chce inspirovat ostatní.

Autor: Kateřina Baťková

zdroj: thetab.com

Příspěvek vytvořen 707

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy