IKEA otevírá dveře toulavým psům

Pobočka IKEA v Itálii své dveře neotevírá pouze platícím zákazníkům, kteří si chtějí zařídit či zútulnit své obydlí. Obchod v Catanii tam nechává zbloudilé psy bez domova zahřát a přespat. Většina psích tuláků volí pohodlné koberce v oddělení obývacích pokojů. A zákazníci to milují!

Zdroj: Martin Cagnotti (instagram)

O vřelém gestu italského obchodu se internet dozvěděl přes video od jedné zákaznice, Martine Taccia. Ta se při jedné své návštěvě dozvěděla, že psi se v obchodě mohou ukrýt před zimním počasím. „Dostávají denně najíst a jsou zaměstnanci i zákazníky rozmazlování. Někteří dokonce našli novou rodinu a šli domů se zákazníky,“ popsala Taccia.

Že je situace se psími bezdomovci opravdu „pod psa“, potvrdila i mluvčí IKEA Chiara Gabriele: „Tento problém měl vliv na naši pobočku v Catanii již po nějakou dobu, na parkovišti se běžně ochomýtá velký počet zbloudilých psů.“ Pohled na psy, kteří si užívají tepla dočasného domova, proto potěšil nejednoho zákazníka. O tom se ostatně můžete sami přesvědčit skrz velké množství instagramových fotek.

Italská pobočka však není první (a doufejme ani ne poslední), která se snaží šířit povědomí o problematice opuštěných zvířat. V USA se prodejny nábytku spojily s charitou Home for Hope, kteří se snaží o to, aby lidi zvířata spíše adoptovali, než aby je kupovali z množíren a chovných stanic. Mimo jiné pořádali pro psy z útulků profesionální „photoshooting“ a jejich obrázky pak vystavovali ve svém obchodě.

Doufejme, že si z oblíbeného řetězce IKEA vezmou příklad i další obchody po světě a otevřou své dveře (a svá srdce) zvířátkům bez domova.

Autor: Helena Večerková

Zdroj: thisisinsider.com, inhabitat.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy