IKEA otevírá dveře toulavým psům

Helena Večerková

Pobočka IKEA v Itálii své dveře neotevírá pouze platícím zákazníkům, kteří si chtějí zařídit či zútulnit své obydlí. Obchod v Catanii tam nechává zbloudilé psy bez domova zahřát a přespat. Většina psích tuláků volí pohodlné koberce v oddělení obývacích pokojů. A zákazníci to milují!

Zdroj: Martin Cagnotti (instagram)

O vřelém gestu italského obchodu se internet dozvěděl přes video od jedné zákaznice, Martine Taccia. Ta se při jedné své návštěvě dozvěděla, že psi se v obchodě mohou ukrýt před zimním počasím. „Dostávají denně najíst a jsou zaměstnanci i zákazníky rozmazlování. Někteří dokonce našli novou rodinu a šli domů se zákazníky,“ popsala Taccia.

Že je situace se psími bezdomovci opravdu „pod psa“, potvrdila i mluvčí IKEA Chiara Gabriele: „Tento problém měl vliv na naši pobočku v Catanii již po nějakou dobu, na parkovišti se běžně ochomýtá velký počet zbloudilých psů.“ Pohled na psy, kteří si užívají tepla dočasného domova, proto potěšil nejednoho zákazníka. O tom se ostatně můžete sami přesvědčit skrz velké množství instagramových fotek.

Italská pobočka však není první (a doufejme ani ne poslední), která se snaží šířit povědomí o problematice opuštěných zvířat. V USA se prodejny nábytku spojily s charitou Home for Hope, kteří se snaží o to, aby lidi zvířata spíše adoptovali, než aby je kupovali z množíren a chovných stanic. Mimo jiné pořádali pro psy z útulků profesionální „photoshooting“ a jejich obrázky pak vystavovali ve svém obchodě.

Doufejme, že si z oblíbeného řetězce IKEA vezmou příklad i další obchody po světě a otevřou své dveře (a svá srdce) zvířátkům bez domova.

Una bella iniziativa per dare riparo ai randagi mentre fuori piove…..tutto questo succede nel centro commerciale di IKEA(Catania)……tra lo stupore di molti passanti,mia figlia commossa mi ha mandato questo video! Vogliamo applaudire questa civiltà?👏👏👏👏👏

Zveřejnil(a) Vittoria Taccia Gabrielli dne Sobota 10. listopad 2018

 

Zdroj: thisisinsider.com, inhabitat.com