Běháním lidé pomáhájí handicapovaným dětem

Milují běhání a věří, že s během je to jako se životem – co do něj vložíš, to získáš. Tak sami sebe popisují účastníci charitativního projektu Adventní běhání pro pomoc handicapovaným dětem. Projekt, který založila Barbora Schneiderová, finančně pomáhá již pátým rokem rodinám se specifickými potřebami pro své děti. 

„Náš koncept je jednoduchý. Běhat každý den od 1. prosince do 25. prosince. Jediné pravidlo je, že každý běh by měl být dlouhý minimálně 30 minut. Je jedno, jak rychle nebo jak daleko. A pokud s během teprve začínáš, nebo bys začít chtěl, tak můžeš klidně chodit. To se také počítá!“ Píše se na internetových stránkách projektu, díky kterému se již vybralo celkem 346 180 korun.

Přibližně dva a půl tisíce lidí je do projektu zapojeno na facebookové skupině a společně pořádají běhy, výlety a závody. Se zakladatelkou projektu skupina každou středu společně vybíhá na pravidelný okruh po Praze. Samotné charitativní běhání probíhá od prvního do pětadvacátého prosince. Firmy, které projekt podporují, poté promění naběhaný čas účastníků na peníze, které darují na charitativní účely.

Adventní běhání má dokonce internetový obchod, ve kterém si lze zakoupit trička, mikiny, knihy, termohrnky a různé vychytávky na běhání. Z každého zakoupeného produktu putuje část peněz na podporu handicapovaných dětí.

Organizátorkou a zakladatelkou celé charitativ akce je Barbora Schneiderová, která začínala jako hotelová uklízečka ve Velké Británii. Díky svému odhodlání to dotáhla až na manažerskou pozici a nyní vede síť hostelů Boho Co. Její charitativní působení jí vysloužilo titul Laskavec.

„Největší smysl v životě je pro mě někomu pomáhat. To mi přináší pocit naplnění,“ říká o sobě Barbora Schneiderová a doufá, že projekt bude moct v budoucnosti podpořit také seniory. 

Autor: Karolína Krhutová

Zdroj: Aktualne.cz, Laskavost.cz, pexels.com

Příspěvek vytvořen 665

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
Dobrý Zprávy